O nás

Projekty a realizace elektroinstalací od A do Z, to je jeden z reklamních sloganů elektromontážní firmy VARIMA, a.s.

Původní společnost VARIMA, s.r.o. založili v roce 1992 po předcházející vzájemné spolupráci pánové František Váňa, Vladimír Rieger a Jiří Malík. V roce 1993 se čtvrtým společníkem firmy stal pan Jan Mráz. Přes všechny těžkosti, které soukromé podnikání provází, silnou konkurenci v tomto oboru, řadu změn ve společensko-politické situaci regionu, ale i celé České republiky, společnost VARIMA i nadále prosperuje a drží se na elektrikářském trhu. Zakládající společníci sice už ve vedení firmy nejsou, ale firma VARIMA si stále udržuje stálé a  spolehlivé pracovníky a s tím i dobré jméno v oboru.

Od roku 2009 je akciovou společností.

Už z úvodu je patrné, že předmětem podnikání firmy VARIMA, a.s. je dodavatelská činnost v oboru elektro. Společnost zajišťuje veškeré elektroinstalační a elektromontážní práce i dodávky pro byty, bytové domy, rodinné domy, kulturní zařízení, polyfunkční budovy, hospodářské a sociální budovy, výrobní haly a v neposlední řadě také průmyslové objekty.

Hlavním těžištěm působnosti firmy VARIMA, a.s. je převážně město Liberec, ale realizujeme zakázky i v rámci severočeského a východočeského regionu.  Firma získala a úspěšně realizovala také několik zakázek ve středních Čechách a v západních Čechách.

Z nejvýznamnějších realizovaných akcí předchozích let, ale i současných, lze například uvést spolupráci s Technickou univerzitou Liberec při zprovoznění počítačových sálů a jazykových učeben, rekonstrukci České spořitelny ve Felberově ulici, terminál MHD Liberec ve Fügnerově ulici, budovu ČSOB ve Frýdlantské ulici, Palác Centrum na Třídě 1. máje v Liberci, elektroinstalační práce v RD Vlčí vrch, Sluneční terasy, dále pak elektromontážní práce v bytovém domě Severka v Ruprechtické ulici.

Firmu VARIMA, a.s. po celou dobu existence provází trvalá spolupráce se společností  CENTRUM BABYLON, a.s.  V letech 1998-2000 při výstavbě zábavní části, v letech 2004-2005  výstavbou čtyřhvězdičkového  hotelového komplexu Babylon a v následujícím roce relaxačního prostoru wellness.

V roce 2010 (ale i v letech minulých) se firma VARIMA, a.s. podílela na výstavbě interaktivního centra poznávání IQ park společnosti LABYRINT BOHEMIA, o.p.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.